Wybór sklepu

Dane firmy, zamieszczone na stronie

Na stronie internetowej sklepu powinny znajdować się wszystkie informacje odnośnie prowadzonej przez niego działalności gospodarczej,sprzedawca wg prawa zobowiązuje się do podania:

  • nazwę, pod którą prowadzi działalność gospodarczą
  • siedzibę
  • numer NIP
  • numer wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub do rejestru przedsiębiorców

Sklep powinien umieścić na swojej stronie powyższe informacje. Dostęp do takich informacji w razie czego pomoże nam przy ewentualnych komplikacjach. Jeżeli nie możemy doszukać się takich danych na temat sklepu, powinniśmy zaniechać zakup u takiego sprzedawcy.


Dostępne formy płatności, regulamin oraz zwroty towarów

W sposób przejrzysty powinna być opisana także forma płatności oraz regulamin reklamacji i zwrotów. Danych tych należy szukaćw regulaminie sklepu widoczym na stronie sklepu. Jeśli mamy jakieś podejrzenia – zrezygnujmy z zakupu.

Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, poprzez złożenie stosownego oświadczenia na piśmie w terminie 14 dni od daty wydania mu towaru.


Opinie o sklepie

Wyszukując oferty na CENER.pl, warto zobaczyć na wybranym sklepie, jakie posiada opinie użytkowników, którzy ocenili jego jakość obsługi.
Sklep którym posiada znaczek Rzetelne Opinie, posiada komentarze od klientów, którzy faktycznie złożyli w nim zamówienie i  zakupili wybrany produkt.


Informacje o produkcie

Informacje odnośnie oferowanych produktów. Wszystkie powinny mieć jednostkową cenę brutto oraz dokładny opis w języku polskim (nazwę producenta lub importera), znaki bezpieczeństwa oraz normy. Informacje takie możemy zobaczyć na CENER.pl, warto jednak zajrzeć również na stronę producenta.

Aby uprościć wyszukiwania, nasz serwis oferuje łatwy system porównania produktów, który umożliwia dokładną analizę i przyszłego zakupu.